اخبار, اخبار صنعت دام و طیور

فاز اول پروژه دامپروری ۳۰۰۰ رأسی در استان مرکزی افتتاح شد

به گزارش خبرنگاری ایسنا، فاز اول دامپروری ۳۰۰۰ رأسی زرندیه با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، و مقامات استان مرکزی، به بهره برداری رسید. این پروژه دامپروری صنعتی سه هزار رأسی گاو شیری، در سه فاز آماده بهره وری می باشد و امروز فاز نخست آن که شامل ۱۰۰۰ رأس گاو شیری بوده، با سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: رهبر انقلاب اسلامی بر ورود ستاد اجرایی به مباحث کشاورزی که سبب توصعه کشور می شود تاکید نموده اند. امروز فاز اول این پروژه ۳۰۰۰ رأسی با هدف ایجاد ۲۲۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم و تولید سالانه ۱۵ هزار تن شیر افتتاح می شود.

وی افزود: دو فاز دیگر این پروژه تا ۲۲ بهمن افتتاح می شود که سبب ایجاد شغل برای ۶۰۰ نفر دیگر می شود و سالانه ۳۵ هزار تن شیر تولید می کند.

محمد مخبر در ادامه افزود: در این پروژه برای حل مشکلات علوفه دام، با استفاده از روش هیدروپونیک سالانه ۱۰۰۰ تن علوفه با کمترین میزان مصرف آب تولید می شود که می تواند بیش از ۱۸۰ میلیون دلار در بخش واردات خوراک دام صرفه جویی کند.

علاوه بر تولید علوفه به صورت هیدروپونیک، عملیات طرح دانش بنیان تکثیر گاوهای ممتاز با روش آزمایشگاهی جنین نیز امروز ۱۷ تیر ماه در این فاز افتتاح شد.

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *