دوره های آموزشی

کارگاه آموزشی اصلاح سم در گاو شیری

 

***مقدمه:

کارگاه آموزشی اصلاح سم در گاو شیری با مشارکت سازمان نظام دامپزشکی و فنی و حرفه ای استان همدان توسط شرکت دانش محور داما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ برگزار گردید. در این دوره یک روزه ۳۵ نفر شرکت کننده اعم از دامپزشکان، کارشناسان سم چینی و دانشجویان دامپزشکی حضور داشتند. جناب آقای دکتر امیرعباس محی الدینی از اساتید برجسته دامپزشکی کشور تدریس این کارگاه را بر عهده داشتند. ایشان در ابتدای جلسه مقدمه ای در باب موضوع کارگاه ارائه نمودند و سپس به مباحث تخصصی اصول سم چینی گاو شیری پرداختند. سر فصل های تدریس شده در دوره شامل تشخیص ساختار سم، تشخیص علائم و ضایعات سم، پیشگیری از اختلالات سم ،نحوه سم چینی صحیح و سم چینی گاو در باکس سم چینی هیدرولیک مدل D-H-300 ساخت شرکت دانش محور داما و مراقبت های بعد از اصلاح سم بود.

 

 

 

***پس از پایان بخش تئوری، کلاس عملی دوره آغاز شد. در بخش عملی شرکت کنندگان با سم های کشتارگاهی فیکس شده روی گیره های فلزی آموزش می دیدند. سپس هر یک از شرکت کنندگان بصورت انفرادی و تحت نظارت استاد عملیات سم چینی انجام می دادند.

 

 

***پس از پایان بخش عملی دوره، از آخرین مدل باکس سم چینی هیدورلیک مدل D-H-300 ساخت شرکت دانش محور داما رونمایی شد. این دستگاه به دو صورت اتوماتیک و دستی قابل تنظیم بوده و نسبت به مدل های قبلی باکس سم چینی هیدرولیک سرعت بیشتری دارد.

 

***پس از پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در کارگاه آموزشی اصلاح سم در گاو شیری اعطا گردید. همچنین به داوطلبانی که مایل به دریافت گواهینامه بین المللی مهارت سم چینی از سازمان فنی حرفه ای بودند دعوت به آزمون صورت گرفت.

دانلود پاورپوینت کارگاه آموزشی اصلاح سم در گاو شیری

image_pdfimage_print

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *