آئین نامه ایمنی (HSE)

آئین نامه ایمنی (HSE)

بند کفش ها نباید باز باشد، موهای بلند‌،و نخ های اویزان از یک پیراهن قدیمی می تواند در هنگام کار با تجهیزات مزرعه با قطعات چرخان منجر به آسیب شود. برخی از کارها به لباس های محافظ مانند کفش ایمنی یا دستکش ایمنی نیاز دارند. پوشیدن لباس مناسب خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

 

نظافت در مزرعه

مرتب نگه داشتن مزرعه به شما این امکان را می دهد که به راحتی متوجه ناهنجاری ها و خطرات شوید. این همچنین به معنای احتمال کمتر بریدگی، زمین خوردن یا گیر کردن پشت چیزی است. مطمئن شوید که دستگاه‌های شما می‌توانند وظایف را بدون مانع انجام دهند.

 

 

 

 

 

محیط کار ایمن را فراهم کند

شما از نظر قانونی مسئول سلامت و ایمنی پرسنل خود هستید. یک محیط کار ایمن را درک کنید و ابزار مناسبی را برای آنها فراهم کنید تا با خیال راحت کار کنند. برای هر کسی که در مزرعه شما کار می کند آموزش و راهنمایی ارائه دهید. هنگام تقسیم وظایف بین خود پرسنل، مطمئن شوید که فرد مناسب را برای کار انتخاب کنید. فقط به پرسنل واجد شرایط اجازه دهید تا وظایف خاصی را انجام دهند نظارت را حفظ کنید و زمانی که کار به شیوه ای ناامن انجام می شود مداخله کنید.

 

با حیوانات با احتیاط رفتار کنید

همیشه خطرات مربوط به مشاغلی که شامل تعامل با حیوانات است وجود دارد. حیوانات می توانند غیرقابل پیش بینی باشند. از نقاط کور دوری کنید و به آرامی به حیوانات نزدیک شوید تا همیشه از حضور شما آگاه باشند. در گرما مراقب رفتار گاوها مراقب باشید. حیوانات را از محل کار دور نگه دارید.

 

مراقب مواد ابکی باشید

 

 

توجه داشته باشید که در هنگام تجزیه مواد ابکی باکتری ها گاز تولید می کنند. برخی از این گازها سمی و بسیار قابل اشتعال هستند. اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان هنگام الوده شدن به مواد ابکی ، وارد انبار نشوند. با حصارکشی مناسب، محصورکردن  یا با بسته نگه داشتن تمام دهانه های گودال کود در صورت عدم مراقبت، از افتادن در مواد ابکی جلوگیری کنید

 

ایمنی الکتریکی

تاسیسات الکتریکی مزرعه خود را به طور مرتب توسط یک متخصص بررسی کنید. تعمیر و نگهداری سیستم های الکتریکی را تنها در صورتی انجام دهید که از صلاحیت کافی برخوردار باشید. هنگام انجام تعمیر و نگهداری، برق را قطع و جدا کرده و دستگاه را از حالت کار خارج کنید. همیشه از مناطق با ولتاژ بالا دور باشید.

مطالب مرتبط

مقالات

همزن بستر

                                                 

مقالات

دلایل استفاده از دستگاه سطل شوی

چالش هایی پیش روی دامدار در بخش سطل های موجود در گوساله دانی: عمده مشکلاتی که دامدار در بحث گوساله دانی و سطل ها دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *